Zlatá kniha

Unikátní, limitovaná sběratelská
kolekce cenných autorských medailí
ke stému výročí vzniku ČSR

"Lide československý. Tvůj odvěký sen se stal skutkem..."

ZLATÁ KNIHA

Autoři, materiály a technologie

Na výrobě jedinečného sběratelského setu se podíleli přední umělci a skuteční mistři svého řemesla. Díky jejich úsilí vzniklo nadčasové dílo ze vzácných kovů, drahých kamenů, z nejlepšího dubového dřeva a jemné kůže s trvalou hodnotou, nepodléhající degradaci kvality, výkyvům ceny ani vkusu.

Medaile

Známý pražský zlatník, starožitník a medailér Slavomír Primák je hlavním tvůrcem kolekce. Vymyslel její podobu a dokázal sestavit špičkový tým, který se podílel na její výrobě. A ve finále dokončuje celkové zdobení a individuální vzhled kolekce. Je rovněž autorem většiny grafických návrhů, rytin, kreseb a výrobcem medailí.

Text knihy

Texty, popisující dramatické události 28. října 1918 a jednání o dalším osudu našeho státu, pocházejí z pera renomovaného historika, který se dlouhodobě zabývá okolnostmi vzniku samostatného československého státu. Proto vynikají dokonalým popisem historických reálií.

Obálka knihy

Podobu obálce knihy z masivního dubového dřeva dalo studio specializované na výjimečné zpracování dřeva ručně i pomocí moderních 3D CNC strojů.

Vazba knihy

O dokonalé řemeslné zpracování vazby knihy se zasadili skuteční mistři knihařského řemesla se zaměřením na rukodělnou vazbu.

Ruční papír

Jedna z nejstarších papírenských manufaktur dodala pro knihu na zakázku ručně vyrobený luxusní papír.

Tisk

Klasický knihtisk má několik set let starou historii. A právě tuto osvědčenou technologii využíváme i u Mužů 28. října. Tisk byl svěřen odborníkům, kteří se mimo jiné specializují na potisk grafických a ručních papírů tradičními tiskovými technikami.

Konfigurátor
zlaté knihy

zpět

 
Muži 28.října > Zlatá kniha